top of page

Fot. Jerzy Dziedziczak

Krótka biografia

     Muzyka w moim życiu była od kiedy pamiętam...

Miałem szczęście chodzić do bardzo muzycznie bogatej podstawówki, a szkołę średnią kończyć w Opolu, będącym w tamtych latach prawdziwą stolicą polskiej piosenki, co jak się później okazało, wpłynęło bardzo mocno na moje dalsze życiowe losy. Ta moja fascynacja słowem i dźwiękiem sprawiła, że wbrew różnym okolicznościom zdałem skutecznie egzaminy na Wydział Wychowania Muzycznego zielonogórskiej WSP. Tam też ze studencką muzyczną grupą PLUS graliśmy radośnie własne piosenki, które zawiodły nas dwukrotnie na Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie i koncert DEBIUTY festiwalu w Opolu. 
       Już po studiach współpracowałem z wrocławskim IMPARTEM,  biorąc udział w  tzw. programach estradowych, żeby w końcu wyjechać na trzymiesięczny kontrakt muzyczny do...Bagdadu. Okazał się on być  pierwszym z wielu moich kontraktów w Krajach Bliskiego Wschodu.  
        W roku 2014, dosyć dla mnie niespodziewanie, zdobyłem II nagrodę - Srebrny Klucz, na Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" 

w Warszawie. Całe szczęście, że nie była to pierwsza nagroda, bo dało mi to szansę i możliwość ponownego udziału w konkursie. Tym razem otrzymałem Główną Nagrodę Festiwalu - Złoty Klucz. Nie piszę o tym, żeby się chwalić, ale dlatego, że to właśnie tamte wydarzenia i ludzie, których tam poznałem, sprawiły, że narodziły się moje autorskie piosenki. A fakt, że Pani Jaga Kofta zaakceptowała moje kompozycje do wierszy Jonasza Kofty też dodał mi skrzydeł do komponowania.

       Później trafiło się jeszcze kilka ważnych dla mnie nagród. W 2018 nagroda za najlepszy tekst w konkursie "Piosenka na 100" zorganizowanym przez ZAiKS

i Polskie Radio. W tym samym roku zostałem jednym z laureatów 36. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA. W roku 2021 "Piosenka do szuflady", otwierająca mój pierwszy autorski album TADEK, zdobyła BRĄZOWY KAMERTON na Festiwalu organizowanym przez ZAKR.

       Już za kilka dni pojawi się singiel promujący mój drugi album zatytułowany POCZEKALNIA, którego wydawcą będzie Polskie Radio.
Całkiem nieźle, jak na taki późny debiut!
                 

                

        Media

Muzyczna Jedynka - wywiad

TVP Polonia - program Halo Polonia

Muzyczna Jedynka - Paweł Sztompke

Album autorski TADEK - koncert promocyjny

Studio Festiwalowe - ogłoszenie werdyktu

Konkurs Polskiego Radia i ZAiKS

Nagroda Brązowy Kamerton

Zaiks - wręczenie nagród

Nagroda za najlepszy tekst

OPPA 2018 Złota Piątka

Moja Wolności 2015

Recital autorski GOKiS Kunice

Polska na dzień dobry TV Republika

Polska płyta-Polska muzyka -wywiad

Polska płyta-Polska Muzyka - RECENZJA 

Joe Monster - wywiad

Świebodzice Info

Pod Wielkim Dachem Nieba - gość audycji

VIII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty

TV Dami - reportaż

Recital "Mało lirycznie" w Vincero

Wywiad dla portalu  LCA.PL

Koncert promocyjny płyty zespołu Z dzielni chłopcy

Gazeta Lubuska koncert"Życie pisane piosenką"

Portal lca.pl - Fundacja Naprawiacze Świata - koncert

Koncert w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

Fot.Mariusz Witkowski

bottom of page